Avukat Mesleki Sorumluluk

Avukat Mesleki Sorumluluk Sigortası

Avukat Mesleki Sorumluluk Sigortası ile avukatın geçmiş 5 yıl içinde ve poliçe döneminde yaptığı unutma ve hatalardan dolayı poliçe döneminde müvekkillerinin maruz kaldığı finansal zararlar teminat altına alınıyor.

Avukatlar Mesleki Sorumluluk Sigortası ile verilen teminatlar şu şekilde sıralanıyor: “Mesleki sorumluluk teminatı ile sigortalıların kasıtlı olmayarak yaptıkları hata, ihlal, hatalı veya yanıltıcı beyan verme, ihmal sonucu görev aksatma veya mesleki hizmeti yerine getirememe, gizliliği ihlal gibi nedenlerden dolayı müvekkillerinin talep edebilecekleri tazminatlara karşı koruma sağlıyor.

Savunma masrafları teminatı ile kapsam dahilinde olan her bir hasar talebinin savunması için sözkonusu olan avukatlık ücretleri ve yargılama masraflarının karşılanması sağlanıyor. Hakaret teminatı ise sigortalının kasıtlı olmayarak hakaret etmesi nedeniyle talep edilebilecek tüm tazminatların sigortalı adına ödenmesini sağlıyor.

Manevi tazminat taleplerine karşı koruma sağlanırken, ayrıca 1 yıl uzatılan bildirim süresi ve kayıp dokümanlar teminatı da sigorta kapsamı altındaki teminatlar arasında yer alıyor.

Diğer Poliçeler

WhatsApp chat